Дописници СветСвет

Вториот полицаец на Норфoлк разрешен бидејќи поддржал убиец на демонстранти

Полицаецот Вилијам Кели лани во септември испратил анонимна порака со донација за Кејл Ритенхаус, кој лани за време на протестите против расизмот во Кеноша, Висконсин, со автоматско оружје уби две лица кои протестираа против расизмот во САД. Ритенхаус тогаш имаше 17 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close