0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Втора средба на Османи и Стоев во Анталија

Модалитетите и начините за надминување на разликите кои доведоа до блокада од страна на Бугарија, за европските интеграции на Северна Македонија, беа отворени уште еднаш на денешната средба на министерот за надворешни работи Бујар Османи со неговиот бугарски колега Светлан Стоев, на маргините на Самитот и Анталија форумот, Турција.

Back to top button
Close
Close