0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Втора победа за македонските кошаркарки на ФИБА Челенџерот до 18 години

Македонската женска кошаркарска репрезентација денес ја совлада соодветната селекција на Швајцарија 68:67.

Софија, 1 август 2021 (МИА) – Македонската женска кошаркарска репрезентација денес ја совлада соодветната селекција на Швајцарија 68:67.

Ова е втора победа за избраничките на селекторот Јелена Антиќ на ФИБА Челенџер турнирот во Софија.

Вчера „црвено-жолтите“ ја совладаа Албанија.

Јуниорките со биланс од две победи и три порази ги завршуваат настапите во Д-групата. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close