0_Спорт.ПорталSport.SlajderОстанато

Втор златен медал за Гут-Бехрами на СП во алпско скијање

Швајцарката Лара Гут – Бехрами го освои денеска златниот медал во велеслалом на Светското првенство во алпско скијање во Кортина д“ Ампецо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close