0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

Втор триумф на македонските кошаркари на ФИБА „Челенџер“ купот

Македонската машка кошаркарска репрезентација до 20 година ја забележа и втората победа на ФИБА „Челенџер“ купот, откако попладнево во второто коло ја совлада Романија во драматичен натпревар по продолжение со 79:78 (18:13, 19:18,17:18,13:18,12:11).

Back to top button
Close
Close