0_Спорт.ПорталКошарка

Втор пораз на македонските кошаркарски кадети на гостувањето во Хрватска

Македонската машка кадетска кошаркарска репрезентација со два порази го заврши пријателскиот двомеч против Хрватска, откако попладнево во неизвесен натпревар загуби на гостувањето во Дарувар со 85:91.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close