0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Втор неуспешен обид за расправа во Комисијата за надворешна политика за утврдување национален став за евроинтеграциите

По вторпат не успеа обидот на опозицијата да се одржи расправа со власта на собраниската Комисија за надворешна политика, на која беше ставена точката за Утврдување на национален став за македонските ЕУ-интеграции, наспроти позициите на официјална Софија засновани на Објаснувачкиот Меморандум усвоен од страна на Република Бугарија, кои претставуваат закана за блокада на евро-интеграциите и нарушување на универзалното право на самоопределување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close