СветСвет.Портал

Втор круг од претседателските избори во Нигер

Граѓаните на Нигер гласаат денеска на вториот круг од претседателските избори во земјата. Гласањето се очекува да го отвори патот за првата демократска транзиција на власта во Нигер по независноста од Франција пред повеќе од шест децении.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close