0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Втор ден од меѓународниот финансиски форум во Скопје, во фокусот зелената економија и човечкиот капитал

Вториот ден од Првата годишна конференција, што ја организира Министерството за финансии, е посветен на јавните и приватните инвестиции, на зелената економија и човечкиот капитал.  За денеска најавени се три панели, а воведни обраќања ќе имаат претседателот на државата Стево Пендаровски и градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close