КултураКултура.Портал

Втор ден од 11. Филозофски филмски фестивал

Вчеравечер, во Кинотеката на Северна Македонија свечено беше отворен 11-тиот Филозофски филмски фестивал. Иако најавен за на отворено, мини џез концертот на Yordan Kostov Quintet (Јордан Костов, Андреа Мирческа, Филип Букршлиев, Дамјан Грујо и Драган Теодосиев) се одржа во фоајето на Кинотеката и го најави стартот на првиот филмски фестивал во земјава со проекции на големото платно годинава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close