0_Македонија.ПорталОпштество

Врнежи од снег на Попова Шапка, Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато и Пресека

Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка, во Крушево, Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато и Пресека.

Скопје, 11 јануари 2020 (МИА) –  Сообраќајот на државнита патишта се одвива тековно по наместа влажни коловози. Снег врне на Попова Шапка, во Крушево, Маврово и на планинските превои Стража, Ѓавато и Пресека.

ЈП „Македонијапат“ апелира на внимателно возење и прилагодување на брзината кон условите на патот.

Дежурните екипи на ЈП „Македонијапат“ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни. мд/бт/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close