0_Македонија.ПорталОпштествоСервисни информации

Врнежи од снег на Попова Шапка, магла кај Пресека

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. Врнежи од ситен снег има на Попова Шапка, но во моментов не преставуваат пречка за одвивање на сообраќајот. Намалена видливост поради појава на магла од 20  до 30 метри има на планинскиот превој Пресека, информира Диспечерскиот центар на ЈП Македонијпат во пладневниот извештај за состојбата на патиштата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close