БизнисБизнис.ПорталДописници МКД

Врнежи од град оштетија повеќе овоштарници во пехчевскиот регион

Врнежи од град оштетија повеќе овоштарници во пехчевскиот регион. Еден од сопствениците на овоштарник во околината на Пехчево информираше дека најголема е штетата кај овошните насади во близина на месноста Чуката и Подуево.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close