БалканДописници Свет

Врховниот судски совет на Бугарија ја прогласи за недозволива смената на главниот обвинител на Бугарија

Пленумот на Врховниот судски совет по шестчасовна седница го остави без разгледување како недозволив предлогот што го поднесе техничкиот министер за правда Јанаки Стоилов за смена на главниот обвинител на Бугарија Иван Гешев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close