Свет

Врховниот суд овозможи истрага за финансиите на Трамп

Врховниот суд на САД денеска му отвори патот на обвинителот во Њујорк да ги прибави даночните пријави и други финансиски податоци од поранешниот претседател Доналд Трамп како дел од кривичната истрага, што претставува удар врз барањата на поранешниот претседател да ги сокрие деталите за неговите финансии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close