0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Врховниот суд на Шпанија се изјасни против помилување на каталонските сепаратисти

Судот во денешното соопштение порачува дека е „против давање каква било форма на помилување, целосно или делумно“ за 12-те каталонски сепаратисти прогласени за виновни за нивната улога во нелегалниот референдум и краткотрајното прогласување на независноста на Каталонија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close