СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Врховниот суд на Индија ја стопира примената на Законот за земјоделство

Индискиот Врховен суид денеска привремено ја стопира примената на новите земјоделски закони и наложи формирање на независен експертски комитет, кој ќе преговара со десетиците илјади земјоделци кои протестираат повеќе од 45 дена на шест главни автопатишта околу Њу Делхи

Back to top button
Close
Close