Svet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Врховниот суд на Франција одобри верски церемонии со повеќе од триесет верници

Владата на Франција мора во рок од три дена да ја промени својата одлука за бројот на верниците кои можат да присуствуваат на верските церемонии, одлучи денеска Државниот совет (Врховен управен суд), јави дописникот на МИА

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close