Временска прогноза

Временска прогноза

Времето во земјава ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.

Скопје, 10 јуни 2020 (МИА) – Времето во земјава ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со засилен ветер и појава на град.

Утринската температура ќе се движи од 11 до 17, а дневната од  22 до 31 степен.

Во Скопје променливо облачно, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи. Утринската температура ќе се спушти до 14, а дневната ќе достигне до 28 степени.

Во наредните денови претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, а во попладневните часови ќе има локална појава на дожд и грмежи.

Back to top button
Close
Close