Временска прогноза

Временска прогноза

Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Скопје, 2 мај 2020 (МИА) – Времето во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Утринската температура ќе се движи од 3 до 12, а дневната од  17 до 24 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност. Попладне ќе има услови за појава на краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 8, а дневната ќе достигне до 22 степени.

Од понеделник ќе настапи постепено стабилизирање на времето. Во недела и понеделник ќе дува засилен северен ветер што ќе доведе до намалување на дневната температура.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close