0_Web_АктуелноВременска прогнозаОпштество

Сончево со умерена облачност и ветер од јужен правец

Времето денеска во земјава ќе биде сончево со умерена облачност, во раните утрински претпладневни чсови ќе има локален слаб дожд во западните делови. Ќе дува умерен, а во западните подрачја повремено засилен ветер од југозападен правец.

Скопје, 2 мат 2020 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност, во раните утрински претпладневни чсови ќе има локален слаб дожд во западните делови. Ќе дува умерен, а во западните подрачја повремено засилен ветер од југозападен правец.

Утринската температура ќе се движи од еден до шест степени, а дневната максимална од девет до 21 степен.

Во следните денови ќе преовладува променливо облачно и релативно топло време
со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи се очекуваат во среда. Ќе дува умерен до
засилен ветер претежно од јужен правец.скс/са/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close