Некатегоризирано

Временска прогноза

Во земјава ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег.

Скопје, 22 февруари 2020 (МИА) – Во земјава ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег.

Утринската температура ќе се движи од минус 6 до 4 степени, а дневната од минус 2 до 11 степени.

Во Скопје Ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 1, а дневната ќе достигне до 8 степени.

Во следните денови времето ќе биде стабилно, повремено со засилен ветер.

Back to top button
Close
Close