Временска прогноза

Временска прогноза

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Скопје, 24 јануари 2020 (МИА) – Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен јужен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус 10 до 0, а дневната од 7 до 12 степени.

Во Скопје сончево со слаб ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до минус 6, а дневната ќе достигне до 7 степени.

За време на викендот ќе биде променливо облачно. Во недела од средината на денот, преку ноќта и во понеделник ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег. Од недела утринските температури ќе се покачат.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close