Временска прогноза

Временска прогноза

Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец.

Скопје, 15 ноември 2019 (МИ) – Времето во Република Северна Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 10, а дневната 11 до 20 степени.

Во Скопје сончево со мала до умерена локална облачност и слаб до умерен ветер од јужен правец.   Утринската температура ќе се спушти до седум, а дневната ќе се искачи до 19 степени.

До крајот на оваа седмица ќе преовладува променливо облачно време. По котлините ќе има услови за појава на утринска магла. Во недела кон крајот на денот се очекуваат нови врнежи од дожд.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close