Временска прогноза

Временска прогноза

Времето во нашата земја ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во јужните делови пооблачно. Ќе дува умерен североисточен ветер.

Скопје, 6 април 2020 (МИА) – Времето во нашата земја ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во јужните делови пооблачно. Ќе дува умерен североисточен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус 1 до 6, а дневната од 7 до 17 степени.

Во Скопје сончево, со умерен североисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до 3, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Следува период на стабилно и потопло време. Утрата ќе бидат студени, а дневните температури ќе бидат значително повисоки.

Back to top button
Close
Close