Временска прогноза

Временска прогноза

Времето во земјава во утринските часови ќе биде студено, а преку денот променливо облачно, во јужните делови со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено изразен вдолж Повардарието.

Скопје, 3 април 2020 (МИА) – Времето во земјава во утринските часови ќе биде студено, а преку денот променливо облачно, во јужните делови со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено изразен вдолж Повардарието.

Утринската температура ќе се движи од минус 6 до 1, а дневната од  5 до 13 степени.

Во Скопје изутрина студено, а во текот на денот променливо облачно со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе се спушти до минус 4, а дневната ќе достигне до 14 степени.

Во сабота ќе биде облачно со врнежи од дожд, кои ќе се задржат до недела претпладне. За време на викендот ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Од понеделник следува период на сончево време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во значителен пораст.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close