БалканДописници Свет

Времениот премиер на Бугарија го прими американскиот амбасадор Херо Мустафа

Бугарскиот времен премиер Стефан Јанев денеска оствари средба со американскиот амбасадор во Софија, Херо Мустафа, соопшти бугарската владина прес служба.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close