КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

„Врба“ на Милчо Манчевски добитник на наградата за најдобар филм на њујоршкиот фестивал „Стони Брук“

Жирито беше трогнато од артистичката длабочина на филмот, кој предизвика бурни емоции кај публиката, пишува њујоршкиот фестивал „Стони Брук“, на кој филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски освои награда од жирито за најдобар филм.

Back to top button
Close
Close