Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Вранештичките керамичари се уште одолеваат на новото време

И во време на високи технологии и променет начин на живот, сепак  производите на вранештичките керамичари одолеваат на новите предизвици и му пркосат на времето, што и повеќето од нив го потврдуваат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close