КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Врачување на годинешните признанија „Златен објектив”

Во дворот на кинотечното летно кино „Мирно лето“, денеска на режисерот Коле Манев и на монтажерот Спасе Тасевски ќе им бидат врачени годинешните награди „Златен објектив“,  признанија кои Кинотеката на Република Северна Македонија ги доделува секоја година по повод својот роденден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close