Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Вработените во кафулето каде Навални пиел чај не знаат ништо за труењето

Во аеродромското кафуле каде рускиот опозиционер Алексеј навални пиел чај пред летото, велат дека не знаат ништо за труењето.

Москва, 20 август 2020 (МИА) – Во аеродромското кафуле каде рускиот опозиционер Алексеј навални пиел чај пред летото, велат дека не знаат ништо за труењето.

Полицијата ги испитала вработените во кафулето и тие рекле дека не знаат ништо за тоа, а некои од нив не знаеле ништо ни за Навални.

ТАСС, повикувајќи се на неименуван извор, соопшти дека руските безбедносни сили не ја разгледуваат верзијата дека Навални е намерно отруен, иако прелиминарната дијагноза по хоспитализацијата е дека тој бил отруен со психодислептици, како и дека самиот нешто проголтал. ссм/

Back to top button
Close
Close