ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Вработените во белорускиот портал „Тут“ остануваат во притвор

Десетемина вработени во белорускиот портал „Тут“, чија работа властите ја забранија, ќе останат во притво, соопшти денеска Белоруското здружение на новинари

Back to top button
Close
Close