Општество

Вработените од Државна видеолотарија даруваа крв на Институтот за трансфузиона медицина од Скопје

Видеолотарија Касинос Австрија во соработка со Институтот за трансфузиона медицина од Скопје денеска организираше крводарителска акција. Вработените од Државна видеолотарија, согласни сите протоколи и почитување на мерките за заштита од Ковид-19, даруваа крв.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close