0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Вработен во сервис за автомобили осомничен за злоупотреба на 912.570 денари

Поднесена е кривична пријава против И.П.(33), поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „злоупотреба на службена положба и овластување“ и „фалсификување и уништување на деловни книги“.

Back to top button
Close
Close