0_Македонија.ПорталОпштество

Врабевски: Голем интерес во Северна Македонија за вакцинација од бугарската компанија Комак Медикал

Сè уште има голем интерес за вакцинирање на граѓаните на Северна Македонија со вакцините обезбедени од компанијата на бугарскиот филантроп и сопственик на една од најголемите фармацевтски компании во Југоисточна Европа, Милен Врабевски. Досега, од почетокот на кампањата на 17 мај, вакцинирани се 540 граѓани на Северна Македонија, изјави Милен Врабевски за дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close