0_Спорт.ПорталТенис

Возниацки: Серена ми понуди да го одложам „пензионирањето“ и да играм до крајот на сезоната само во парови

Поранешната најдобра тенисерка на светот, Каролина Возниацки, која ја заврши кариерата оваа година, го коментираше нејзиниот настап со Серена Вилијамс на турнирот во двојки во Окленд.

Копенхаген, 10 мај 2020 (МИА) – Поранешната најдобра тенисерка на светот, Каролина Возниацки, која ја заврши кариерата оваа година, го коментираше нејзиниот настап со Серена Вилијамс на турнирот во двојки во Окленд.

– Беше еден од најзабавните турнири во мојата кариера. Разговаравме многу, и јас заклучив дека требаше да играме заедно многу порано. Таа дури ми предложи да го одложам крајот на професионалната кариера и да играм до крајот на сезоната, само во парови. Сепак, нема да тренирам само за игра во двојки, изјави Возниацки.

Данската тенисерка исто така раскажа што сака да направи следно.

– Сè уште не знам. Мислам дека ќе работам на телевизија подоцна. Но, да тренирам не е приоритет за мене. Знам што да правам, но тешко ми е да го соопштам ова на другите, затоа што губам трпеливост, додаде Возниацки. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close