БалканБалкан.Портал

Возилото на Албин Курти дел од сообраќајка во Тирана

Возилото во кое се наоѓал лидерот на косовското Движење „Самоопределување“, Албин Курти синоќа било дел од сообраќајка на автопатот Тирана – Драч, во која за среќа нема повредени.

Back to top button
Close
Close