Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Возило со кочански регистарски таблички излетало од патот кај мостот на Бабуна кај Стари Град, повреден возачот

Патничко возило „ауди“ со кочански регистарски таблички денеска околу 12:30 часот кај Стари Град кај мостот на Бабуна од засега непознати причини излетало од патот и паднало во канал за наводнување. Во несреќата возачот се здобил со полесни телесни повреди, потврдуваат од СВР Велес за МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close