Дописници МКДОпштински вести

Воздухот во Куманово синоќа екстремно загаден

Воздухот во Куманово синоќа беше екстремно загаден. Во неколку наврати загадувањето беше повисоко од дозволените гранични вредности. Кумановци се жалеа дека се шири непријатна миризба во повеќе делови од градот.

Back to top button
Close
Close