Svet.SlajderСветСвет.Портал

Возачи во паника на бензиските станици во САД откако шести ден не работи „Colonial Pipeline“

Речиси 60 проценти од бензинските пумпи во Атланта и околината денеска беа без бензин, заедно со повеќе од 70 проценти од бензинските пумпи во Шарлот и Рали, Северна Каролина и Пенсакола, Флорида, соопштија од компаниојата Gas Buddy.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close