Дописници МКДХроника

Возач на автобус доби затворска казна за сообраќајка на автопатот Велес-Скопје

Затворска казна од три години денеска доби 50-годишниот возач на автобусот „Бус травел - Скопје“, Ацо Николовски, кој на 20 август 2017 година направи сообраќајка во близина на месноста „Пуста Кула“ на автопатот Велес-Скопје.

Back to top button
Close
Close