БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Воз усмрти мигрант во Грција

Воз што сообраќал на релација Александруполи - Орменио во североисточниот дел на Грција, удрил и усмртил мигрант кој спиел на пругата, а неговиот пријател успеал навреме да побегне, објавија локалните медиуми, jави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close