Дописници МКДОпштински вести

Воведена забрана за риболов на Калиманско Езеро, Каменичка Река и Брегалница

Од денеска е воведена забрана за риболов на Калиманско Езеро, Каменичка Река и Брегалница, информира здружението Риболовен-спортски клуб „Шаран“ од Македонска Каменица, кој е концесионер на трите водни површини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close