0_Web_АктуелноБалканДописници Свет

Востоличен српскиот патријарх Порфириј

Со Света архиерејска Литургија во Соборниот храм во Белград, која ја служеа членови на Синодот на Српската православна црква свечено е востоличен новиот 46-ти српски патријарх, патријархот Порфириј

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close