СветСвет.Портал

Вооружени напаѓачи упаднаа во училиште во Нигерија и киднапираа ученици

Вооружени лица упаднале во училишен комплекс во северна Нигерија и киднапирале „стотици ученици“ и неколку наставници, јавија француски медиуми, а некои извори тврдат дека едно лице е убиено во нападот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close