Свет

Вооружени напаѓачи убиле 14 земјоделци во Нигерија

Вооружени напаѓачи за кои постои сомнеж дека се припадници на џихадистичката група Боко Харам, убија 14 земјоделци во североисточниот дел на Нигерија, соопштија извори блиски до нигериските власти.

Back to top button
Close
Close