Svet.SlajderСветСвет.Портал

Вооружена Палестинка убиена на контролен пункт на Западниот брег

Израелската полиција денеска соопшти дека Палестинка, која наводно планирала да изврши напад со нож, е убиена на контролен пункт во Ерусалим. Таа била убиена од чувар на контролниот пункт Каландија, кој забележал дека носи нож.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close