ЕвропаЕвропа.Портал

Вонредна состојба од денеска во Чешка

Во Чешка од полноќ повторно стапи во сила вонредна состојба поради големиот пораст на заразени лица со Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close