Дописници МКДОпштество

Вонредна дезинфекција во ООУ „Илинден“ Крива Паланка, регистрирани два случаи на жолтица

Родителите и учениците од основното општинско училиште „Илинден“ во Крива Паланка немаат потреба од загриженост, неточни се тврдењата дека има епидемија на жолтица, а надлежните служби ги превземаат сите неопходни мерки за хигиена и справување со тековните состојби, апелира директорката на ООУ „Илинден“, Марица Николовска, која се огласи во јавноста по дезинформациите што проструија на социјалните медиуми и направија паника меѓу населението.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close