Дописници МКДОпштински вести

Вонредна дезинфекција на најфреквентните места во Македонска Каменица

Во насока за обезбедување дополнителна заштита и безбедност на граѓаните од ширење на коронавирусот, синоќа екипи на јавното претпријатие „Камена Река” извршија вонредна дезинфекција на најфреквентните улици и јавни површини во Македонска Каменица.

Back to top button
Close
Close